Blog o oświetleniu

Jaki żyrandol, lampy wiszące, sufitowe lub kinkiety wybrać do pomieszczeń z białymi meblami? Jakie oświetlenie do salonu, sypialni czy kuchni z białymi szafkami, białym stołem, regałem lub krzesłami?

Dowiedz się jak dobrać światło do jadalni, kiedy wybrać ciepłą barwę a kiedy neutralną. Jaki kolor światła wybrać do jadalni z kolorowymi ścianami a jaki do jadalni z drewnianą podłogą? Ile Kelwinów? Jakie żarówki lub źródła światła lamp LED wybrać?

Korzystanie z odpowiedniego oświetlenia podczas czytania ma kluczowe znaczenie zarówno dla przyjemności, jak i oczu. Jakie światło wybrać do nauki? Jakie światło wybrać do czytania książek? Jakie światło jest najlepsze do czytania nocą? Jakie światło do czytania z ekranów? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Jak szybko rozpoznać oprawkę E27 i co oznacza ten skrót? Jakie żarówki typu E27 są dostępne? Jaki mogą mieć kształt? Dlaczego już nie produkuje się żarówek tradycyjnych z wolframowym żarnikiem?

Żyrandole są odpowiednie dla niskich salonów, jeśli wybierzesz kompaktowy model, który pasuje do przestrzeni. Unikaj długich łańcuchów, ciężkich konstrukcji i skomplikowanych opraw, aby zachować harmonię w niskim salonie. Poznaj 7 najlepszych propozycji na żyrandol do niskiego salonu i alternatywne opcje.

Wielu z nas ma w domu przestrzenie, które chcieliby, aby były nieco większe. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małej kawalerce, niewielkim mieszkaniu, czy po prostu masz małe pomieszczenie w domu do oświetlenia - mały pokój nie musi sprawiać wrażenia ciasnego. Dowiedz się jak oświetlić mały pokój - aby wydawał się większy niż jest w rzeczywistości.

Masz nową lampę ścienną i chcesz ją powiesić. Z entuzjazmem rozpakowujesz lampę i przykładasz ją do ściany, żeby zobaczyć, gdzie chcesz. Ale nagle myślisz: „Hm… na jakiej wysokości ją powiesić?”  Kładziesz elektrykę w domu i nie wiesz na jakiej wysokości wyprowadzić przewody pod kinkiety?

Jak podświetlić lustro w łazience? Podpowiadamy gdzie najlepiej umiejscowić oświetlenie lustra - czy wybrać kinkiet obok lustra, kinkiet nad lustro czy może lampę wiszącą obok lustra i umywalki? Poznaj 6 praktycznych form oświetlenia lustra w łazience.

Praktyczny artykuł o tym jak wybrać idealną lampkę nocną. Jak wybrać lampkę do czytania a jak dekoracyjną i nadającą klimat? Ile lumenów? Jaki rozmiar, kolor i styl lampki wybrać? Co zamiast lampki nocnej - praktyczne alternatywy.

Złote odcienie w wnętrzach, niczym słońce – ożywią każdą dekorację, nadając jej blasku luksusu i arystokracji. Złoty kolor we wnętrzu jest symbolem bogactwa i szacunku. Umiejętne połączenie kuszącego odcienia szlachetnego metalu z innymi głębokimi kolorami zamieni nawet najzwyklejszy pokój w luksusowy apartament. I choć złoty kolor jest dość skomplikowany w aranżacji - z wieloma pułapkami, nie należy odmawiać jego użycia podczas projektowania pokoju. Jakie są plusy i minusy złotego koloru w aranżacji wnętrz?

Loading...